Odkurzacze centralne

Spis treści

Budowa systemu

Od początku istnienia firmy, czyli od ponad 20 lat współpracujemy z marką Beam. System BEAM to kompletny zestaw centralnego odkurzania. Poprzez przemyślane projekty i zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań, system BEAM sprawia, że sprzątanie domu jest prostsze i zdrowsze.

Elementy systemu

  1. Rury i kształtki PVC – rozmieszcza się je w budynku łącząc gniazda ssące z jednostką centralną. Instalację PVC montuje się w ścianach lub w podłodze budowanych obiektów. W budynkach już istniejących można wykorzystać do tego celu poddasze, przerwy między ścianami, kanały instalacyjne.

  2. Gniazda ssące – rozmieszczone w budynku tak, aby można było bez trudu dotrzeć wężem ssącym do najdalszych zakamarków pomieszczeń. Optymalne warunki odkurzania zapewniają gniazda usytuowane w miejscach centralnych, np. na korytarzu.

  3. Jednostka centralna – odkurzacz, zainstalowany na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, np.: piwnicy, garażu, kotłowni. Odkurzacze BEAM posiadają system filtracji cyklonicznej, współpracujący z samooczyszczającym się filtrem mechanicznym CleanStream™. Filtr zatrzymuje wszystkie większe zanieczyszczenia oraz 99,97% cząstek dwumikronowych. W przeciwieństwie do odkurzaczy przenośnych, nie zmniejsza to siły ssącej odkurzacza, która jest stała bez względu na ilość kurzu w zbiorniku. Filtry BEAM CleanStream™ nie wymagają żadnej obsługi.

  4. Szufelka automatyczna – jako jedno z akcesoriów dedykowanych, zainstalowana w szafce kuchennej, zapewnia utrzymanie czystości w kuchni. Podmiatane do otworu odpadki są automatycznie zasysane i odprowadzane do zbiornika na kurz.

  5. Elastyczny wąż ssący wraz z akcesoriami.

  6. Gniazdo wylotowe odprowadzające oczyszczone powietrze na zewnątrz budynku. Dzięki niemu eliminuje się nieprzyjemny zapach powietrza z jednostki, tak uciążliwy przy tradycyjnych odkurzaczach.

Budowa systemu odkurzacza centralnego

Zalety systemu centralnego odkurzania

Komfort użytkowania

Przeciętny odkurzacz domowy waży około 7kg. Czy jest to ciężar, który chcesz dźwigać za każdym razem gdy musisz posprzątać? Zestaw sprzątający BEAM waży około 3kg. Co Twoim zdaniem, będzie bardziej poręczne gdy przyjdzie Ci odkurzyć chociażby schody?

Wygoda

Dzięki rozwiązaniom systemu centralnego odkurzania BEAM z łatwością możesz manewrować wokół mebli, pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami czy na schodach. Już nie musisz nosić lub ciągnąć za sobą ciężkiego i głośnego tradycyjnego odkurzacza.

Stworzone dla alergików

Prowadząc badania kliniczne dowiedziono, że używanie odkurzacza centralnego znacząco poprawia jakość powietrza w domu i redukuje objawy powszechnych alergii. Klasyczne odkurzacze przenośne, po odfiltrowaniu zanieczyszczeń wydmuchują strumień powietrza do pomieszczenia, w którym aktualnie pracują. Powodują tym samym cyrkulację zanieczyszczeń jeszcze nieuprzątniętych zmniejszając skuteczność odkurzania. Jednostki BEAM pracujące w systemie centralnego odkurzania odseparowują zanieczyszczenia, a powietrze jest odprowadzane na zewnątrz budynku.

Cicha droga do czystości

Systemy Centralnego Odkurzania BEAM są cichsze niż tradycyjny odkurzacz. Odkurzaj kiedy chcesz nie zakłócając ciszy i spokoju swojego domu. Jednostka centralna umieszczona z dala od strefy mieszkalnej jest niemalże niesłyszalna podczas użytkowania. Sprzątając słyszysz jedynie cichy szum powietrza.

Praca Systemu Centralnego Odkurzania BEAM jest cichsza niż większość dźwięków w Twoim domu, z którymi masz styczność na co dzień. Oznacza to, że możesz korzystać z odkurzacza BEAM bez obawy o zakłócanie spokoju innym domownikom!

Wyższy poziom wydajności dzięki samoczyszczącym się filtrom BEAM

Jednostki sprzątające BEAM wyposażone są w trwały samoczyszczący filtr wykonany z tkaniny GORE-TEX. Zjawisko „cyklonu” występujące w zbiorniku na zanieczyszczenia podczas pracy jednostki BEAM pozwala na odseparowanie większych cząstek i alergenów. Drobne cząstki zanieczyszczeń o rozmiarze do 0,3 mikrona w 98% są usuwane wraz z powietrzem poza obszar Twojego domu. Po wyłączeniu jednostki, filtr samoczynnie opada.

Budowa centralnej jednostki